این پنج نکته را فرابگیرید تا در زمانی کوتاه در زبان انگلیسی متبحر شوید:

1.هر چه بیشتر  بخوانید

نوشته های ادبی،روزنامه ها،وب سایت ها، ایمیل ها اگر به انگلیسی است همه و همه را بخوانید.چرا ؟ خب این متون شامل بسیاری لغات جدید هستند همچنین لغاتی که شما قبلا بلد بودید. این روش به شما امکان یادگیری لغات جدید را درون متن می دهد, بنابراین آنها را مجددا در ذهن شما هک می کند.از سویی دیگر یادگیری لغات و عبارات جدید برای غنی کردن فرهنگ لغات شما ضروری است . به هر جهت فقط نخوانید و عبور کنید بلکه گام بعدی اجرا کنید...

2.به طور مداوم از لغات جدید یادداشت بردارید

این نکته یک توصیه قدیمی است و دلیل مطرح کردن آن یک چیز است: کار می دهد!

زمانی که در حال یادگیری هستیم تصور می کنیم لغات جدید را هرگز فراموش نمی کنیم اما باور کنید همه چیز با یک بار در ذهن باقی نمی ماند.

برای مقابله با این معضل عادت کنید یک دفترچه کوچک (کاغذی یا الکترونیکی) همراه خودتان داشته باشید. به محض مواجهه با یک لغت جدید آن را به همراه معنی یادداشت کنید. حالا دیگر وقتی به آن کلمه برخورد کردید از خودتان نمی پرسید "معنیش چی بود؟"

3.با سایرین صحبت کنید

زبان اگر برای ارتباط نیست پس برای چه کاری است؟البته ما انسان ها در ایجاد ارتباط بدون حرف زدن استاد شده ایم (با تشکر از واتس اپ و تلگرام!). اما بدانید صحبت کردن یک زبان بیش از خواندن یا نوشتن آن در ذهن هک می شود.

چندبار تا حالا شنیدید که "من انگلیسی را می فهمم اما نمی تونم صحبت کنم"؟

4. پادکست ها یا آموزش های مختلف به زبان انگلیسی را گوش کنید

در مورد موضوع موردعلاقه تان به دنبال پادکست ها یا منابع زبان انگلیسی بگردید.زمانی که به مدرسه یا سرکارتان می روید به آنها گوش دهید.در ابتدا لهجه ها برایتان نامفهوم است اما نا امید نشوید . به زودی خواهید دید که آنچه را می شنوید , می فهمید.

5. زیاد سوال بپرسید

وقتی شروع به یادگیری زبان می کنید کم کم سوالات متعددی برایتان پیش می اید ,اگر در کلاس آموزش می بینید از معلمتان سوال کنید . اما اگر به تنهایی یاد می گیرید ,نگران نباشید : پاسخ سوالاتتان را در وب سایت ها و فروم ها جستجو کنید

 


برچسب ها: