پلاگین چیست ؟

پلاگین ها پکیچهای wordpress هستند که قابلیت های هسته وردپرس را افزایش می‌دهند .  پلاگین های وردپرس از کدهای php  و سایر قسمتهایی نظیر تصاویر ، CSS,javascript

ساخته شده اند.

با طراحی پلاگین سفارشی خودتان شما در واقع دارید وردپرس را توسعه می دهید  و این یعنی اضافه کردن قابلیت های بیشتر علاوه بر  آنچه وردپرس  تاکنون انجام می داده .  برای مثال می‌توانید یک پلاگین  بنویسید که لینک های مربوط به ۱۰ مطلب اخیر سایتتان را نمایش دهد .


یا با استفاده از  انواع پست سفارشی وردپرس میتوانید یک پلاگین بنویسید که یک سیستم پیام گذاری با امکانات کامل را به همراه اطلاع رسانی توسط ایمیل ، مشخص کردن وضعیت پیام ها ، به همراه یک پرتال برای کاربران ایجاد کند .  قابلیت های پلاگین ها محدودیتی ندارد !


اکثر پلاگین های وردپرس از فایل های زیادی تشکیل شده اند ،  اما یک پلاگین درواقع فقط به یک فایل اصلی نیاز دارد که در هدر آن ،  توضیحات پلاگین  نوشته شده باشد .

یکی از اولین پلاگین های وردپرس Hello Dolly  نام دارد که فقط ۸۲ خط کد نویسی دارد . کار این پلاگین نمایش موسیقیهای محبوب در قسمت مدیریت وردپرس است .  یک مقدار کد css هم در فایل php استفاده شده است تا  نحوه استایل دهی توضیحات را تکمیل کند .


برچسب ها: