قلابها:

 قلابها روشی هستند  برای این که توسط یک قطعه کد ، خروجی قطعه  کد دیگری را ویرایش کنیم . قلابها  زیربنای ساختار پلاگین ها و قالب های وردپرس را تشکیل می دهند ،  اما توسط هسته وردپرس هم بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند . دو نوع  قلاب وجود دارد : action و filter

برای استفاده از هر کدام شما باید یک تابع بنویسید که ما این تابع را بازگشتی (callback) می نامیم  . و سپس آن را با یک قلاب برای یک اکشن یا فیلتر مشخص ثبت کنید.  

Actions :

اکشن ها به شما اجازه می در هند تا داده های جدیدی را ثبت کنید یا نحوه عملکرد وردپرس را تغییر دهید .  توابع بازگشتی برای اکشن ها در نقاط مشخصی در هنگام اجرای وردپرس اجرا می شوند و می توانند وظایفی را انجام دهند . مثلاً یک خروجی را برای کاربر نمایش دهند یا چیزی را درون پایگاه داده وارد کنند.  

Filters :

فیلتر ها به شما امکان تغییر داده ها را  در هنگام اجرای وردپرس را می‌دهند . توابع برگشتی برای فیلترها یک متغیر را می پذیرند ،  آن را ویرایش می کنند و سپس آن را بر میگردانند .  از فیلتر ها برای تغییر داده ها در قسمت‌های محدود ، معین و مشخص استفاده می شود . مثلا نباید از آنها به نحوی استفاده کرد که بر روی متغیرهای گلوبال تاثیر گذار باشند .


وردپرس  قلاب های بسیاری را معرفی می کند که می توانید از آنها استفاده کنید ، اما  شما می توانید خودتان هم قلابهای مورد علاقه خودتان را بسازید به نحوی  که سایر برنامه نویسان بتوانند آن را توسعه دهند و پلاگین یا قالب شما را ویرایش کنند .


برچسب ها: