داده کاوی به فرایند استخراج الگو از داده ها می گویند .داده کاوی به سرعت در حال تبدیل به یک ابزار مهم برای تبدیل داده ها به اطلاعات است .از داده کاوی در زمینه های بسیاری از جمله مارکتینگ ، اکتشافات علمی ،  کشف جرم استفاده می شود.

رپیدماینتر (یا همان Yale سابق) :

  1. محیطی برای یادگیری ماشین و فرایندهای داده کاوی است .
  2. از مفهوم عملگر های ماژولار استفاده می کند که امکان طراحی زنجیره های عملگر تودرتوی پیچیده را برای یادگیری تعداد  زیادی مسائل امکان‌پذیر می‌کند .
  3. مدیریت داده ها را به صورت ناپیدا برای عملگرها امکان پذیر می کند

رپیدماینر مفاهیم جدیدی از مدیریت داده به صورت ناپیدا و همچنین مدل سازی فرایند را معرفی می کند  و تنظیمات کاربری را برای کاربر نهایی ساده می‌کند.

افزون بر این  محیط کاربری زیبا و مجموعه ای از زبانهای اسکریپت نویسی مبتنی بر xml رپیدماینر را به یک محیط برنامه نویسی جامع برای داده کاوی و آموزش ماشین تبدیل می کند .

Rapidminer را از آدرس زیر دانلود کنید :

www.raid-i.com

اکنون در قسمت مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید

3- اکنون در صفحه دانلود: نسخه مناسب سیستم خود را دانلود کنید

4- نصب rapidminer 5:

بر روی فایل نصبی دابل کلیک کنید تا مراحل نصب شروع شود .

پس از پایان نصب بر روی آیکون آن که در دسکتاپ ایجاد شده است کلیک کنید

از آنجایی که انجام امور داده کاوی پیچیده و روش های آموزش ماشین بر روی مجموعه های بزرگ داده به حافظه زیادی نیاز دارد ممکن است که رپیدماینر در هنگام کار استاپ کند و با پیغامی که می گوید  میزان حافظه کافی نیست مواجه شوید .

برای نصب پلاگین های رپیدماینر کافیست آنها را به پوشه lib/pluigns  در محل نصب رپیدماینر کپی کنید.رپیدماینر  تمام فایل های jar  را در این پوشه اسکن می‌کند .

شما حتی می توانید خودتان برای rapidminer 5 پلاگین بسازید . این مورد را بعدا به شما آموزش می دهم .

رپیدماینر  می تواند ورودی های متفاوتی را بخواند . جدای از فایلهای داده می تواند مدلها ، مجموعه‌های پارامتر،  و مجموعه‌های ویژگی را بخواند و بنویسد.


برچسب ها: