با ابزارهایی که امروزه وجود دارد هرکسی می‌تواند داده را تقریبا از هر جایی جمع‌آوری کند ، اما هیچ کس نمی‌تواند قسمت های مهم داده را به سادگی به دست بیاورد. ارجاع دادن داده ها به Tableau  برای شروع خوب است ، اما نتایج دقیقی را که انتظار دارید به شما نمی دهد .

برای آنکه بتوانید از داده‌ها یتان بهترین استفاده را ببرید باید آنها را کاوش کنید .اگر می‌خواهید داده کاوی را از پایه شروع کنید من برای شما چند منبع یادگیری مفاهیم و تکنیک های داده کاوی را معرفی می کنم :

زبانهای داده کاوی را یاد بگیرید :R, Python and SQL

W3Schools-یک  وب سایت خوب برای یادگیری زبان های مختلف آموزش زبان sql آنها بهتر از هر چیز دیگری است شما یاد خواهید گرفت چطور داده ها را در MySQL, SQL Server, Access, Oracle, Sybase, DB2  و سایر سیستم های پایگاه داده مدیریت کنید .

Treasure Data –بهترین راه برای یادگیری این است که هدفی را مشخص کنید و دنبال کنید . این همان کاری است که این وبلاگ انجام میدهد. شما زبان SQL  را از پایه با دنبال کردن مثال های ساده اما مفید یاد میگیرید.

10 Queries –این دوره SQL برای کسانیست که درصد متوسط SQL  قرار دارند و می خواهند مهارت‌های خودشان را ارتقا دهند . این مجموعه شامل ۱۰ سری آموزش به همراه انجمن سوالات و آموزش های تصویری برای  ارتقاء مهارت‌ها و دانش اس کیو ال شما می باشد

TryR –این سیستم آموزشی انلاین طراحی شده است تا شما را با زبان R  برای مسائل آماری و مدل سازی داده آشنا کند .

Leada –اگر شما در زبان R  کاملآ نوآموز هستید ، آموزشهای این یک سایت را دنبال کنید در دوره یک ساعت و نیمه آنها نحوه نصب،  استفاده  اولیه،  توابع مرسوم،  ساختار داده و انواع داده را به شما آموزش می دهند .

Advanced R –هنگامی که  اصول زبان R  را به خوبی یاد گرفتید این صفحه را  دنبال کنید این آموزش یک راهنمای جامع برای استفاده از زبان R  است .ما همیشه هنگام کد نویسی باید سعی کنیم کد های مان را مرتب و به زیبایی بنویسیم و این منبع  شما برای یک راهنمای کدنویسی استاندارد و منظم است .

Swirl - زبان R  را در محیط R یاد بگیرید .این وب سایت شما یاد می دهد که چطور برنامه نویسیR را انجام دهید و تعدادی آموزشهای کار با داده را قدم به قدم با  شما دنبال می‌کند  تمامی مراحل مستقیما درون کنسول R انجام می‌شود .

Python for beginners – سایت پایتون آموزش های جامع و ساده ای را برای شما در نظر گرفته است.  شما می توانید هر چیزی را از نصب گرفته تا آنالیز های پیشرفته یاد بگیرید .همچنین می توانید از انجمن آن برای مطرح کردن سوالات استفاده کنید.

PythonSpot –مجموعه ای از آموزش های پایتون تا شما را از صفر تا صد پیش ببرد . آموزشهایی برای سطوح آماتور،  متوسط و پیشرفته در نظر گرفته شده است


برچسب ها: